گزارش سالیانه

نوشته شده در 1398/01/17 | پیام همکاران

به نام پروردگار روشنی 

همراهان گرامی سلام، در ابتدا به نمایندگی از تیم پارس انرژی تیدا غم از دست دادن هموطنانمان در حوادث اخیر را تسلیت عرض می‌کنم.

سال ۹۷ برای حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر سال بسیار سختی بود بطوریکه شرکت‌های زیادی در این سال تعطیل شدند.

ایران به دلیل قرار گرفتن در کمربند تابشی خورشید یکی از مستعدترین کشورهای جهان در زمینه استفاده از انرژی‌‌های تجدیدپذیر می باشد و میتواند حجم عظیمی از برق مورد نیاز کشور و حتی منطقه را از این منبع پاک تامین نماید اما متاسفانه نتوانسته بطور شایسته‌ از این نعمت الهی بهره‌ برداری کند. غفلتی که ممکن است کشور را از دسترسی به یکی از مهمترین فناوری های مهم اینده عقب بیاندازد، در حالیکه سایر کشورها بر سر استفاده هر چه بیشتر از آن در حال رقابت هستند. 

عربستان به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت جهان، در حال تبدیل شدن به یک قدرت در عرصه انرژی‌های تجدیدپذیر است. بخش قابل توجهی از نفت تولید شده در این کشور برای تولید برق به مصرف می‌رسد، بنابراین ریاض با متنوع کردن بخش انرژی، افزایش ظرفیت صادرات و درآمد بالادستی را هدف قرار داده است.

تمرکز اصلی عربستان به انرژی خورشیدی است و قصد دارد طی ۱۱ سال‌ اینده ۴۱ گیگاوات از طریق انرژی خورشیدی تامین کند.

در ایران بر اساس سند چشم‌انداز توسعه طی همین سال باید ده ‌درصد از انرژی مصرفی کشور به میزان ۲۰ گیگاوات از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تامین شود درحالی‌ که هم ‌اکنون این سهم کمتر از نیم ‌درصد است. 

از جمله اهداف تیم پارس انرژی تیدا در سال ۹۸ تولید محصولات کاربردی و با کیفیت جهت ورود به بازار کشورهای همسایه و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی هدفمند برپایه آماده سازی علاقه‌مندان جهت ورود به بازار کار خواهد بود. 

در پایان تشکر میکنم از همکارانم خانم‌ غنی‌یاری و آقایان خانی، مشایخی، جنید، دعایی و از شما همراهان گرامی سپاسگزارم که با حمایت‌تان ما را به ادامه این مسیر دلگرم می‌کنید.

 

سید محمد حسینی

مدیر اجرایی 

۹۷/۰۱/۱۵

 


اشتراک گذاری :