تازه ترین محصولات خورشیدی

نوشته شده در 1397/08/26 | انرژی خورشیدی

با گذشت زمان مردم بیش از پیش به اهمیت و ضرورت استفاده از انرژی خورشیدی (انرژی سازگار با محیط زیست) پی می برن و درصدد برمیان که خیلی از وسایل الکترونیکی شون رو تبدیل به وسایلی کنن که با استفاده از انرژی پاک خورشید کار میکنه. 
هرساله در دنیا محصولات خورشیدی جدیدی تولید و عرضه می شه که سرشار از نوآوری و ابتکار هستن . این وسایل که همگی با هدف کاهش استفاده از سوخت های فسیلی و حفاظت از محیط زیست معمولا با استقبال فراوانی رو به رو میشن چرا که این موضوع دلگرمی بسیار خوبی برای دوستداران طبیعت است. در این مطلب    می خوایم به معرفی برخی از جدیدترین نوآوری هایی بپردازیم که با استفاده از انرژی خورشیدی کار می کنن. 

  • آشپزخانه خورشیدی قابل حمل

آشپزخونه خورشیدی یه ابزار خورشیدی برای علاقه مندان به پیک نیکه . این آشپزخانه از انرژی خورشیدی برای رسیدن به درجه حرارت دمای 370 درجه سانتیگراد استفاده می کنه و بنابراین هر چیزی رو که بخواین ظرف مدت 20 دقیقه طبخ می کنه. در واقع این یه آشپزخونه قابل حمله که به شما امکان جوشیدن، پختن، سرخ کردن و... رو می ده بدون اینکه نیاز به سوخت داشته باشید و یا نگران خاموش شدن آن باشید.

  • بطری های تصفیه آب 

نوشیدن آب آلوده باعث بیماری و کشته شدن بسیاری از انسانها به ویژه در کشورهای درحال توسعه میشه برای جلوگیری از این اتفاق، بطری هایی خورشیدی با هدف کشتن میکروارگانیسم های مضر که آب را آلوده می کنن، طراحی شده اند. 

  • سوکت پنجره ای خورشیدی

این وسیله بسیار پرکاربرد در هرشرایطی و به راحتی قابل استفاده است . این سوکت را می توانید به پنجره وصل کنید و پس از شارژ شدن آن توسط نور خورشید ، داخل جیبتان قرارش داده و در هر مکانی که خواستید از برق خورشیدی تولید شده توسط آن برای وسایلتان استفاده کنید.

  • فیلترهای آبگرمکن خورشیدی 

فیلتر آب خورشیدی برای تامین آب آشامیدنی خانواده ها در کشورهای در حال توسعه طراحی شده . این وسیله ظاهری شبیه قهوه ساز داره . در ابتدای روز، آب داخل محفظه آن ریخته میشه ، با بالا اومدن خورشید و گرم شدن هوا ، آب داخل دستگاه به جوش میاد و بخار تولید میکنه این بخارها روی در جمع شده و در نهایت به داخل ظرف سرریز میشوند . به این ترتیب در پایان روز 5 لیتر آب آشامیدنی تازه در دسترس خواهد بود. 

  • تابلوهای تبلیغاتی خورشیدی

این بیلبوردها طوری طراحی شده اند که با استفاده از چراغ هایی که از طریق انرژی خورشیدی کار میکنن روشن نگه داشته بشن . در نتیجه استفاده از آنها به صرفه بوده و دردسرهای تابلوهای الکتریکی را ندارد.

  • دوچرخه های خورشیدی

این وسیله یه دوچرخه خورشیدی با پانل های خورشیدی بر روی چرخ های آن است که چرخهای آن قابلیت چرخیدن  30 درجه ای به سمت خورشید را دارند. بهمین دلیل می تواند به اندازه کافی انرژی خورشیدی را جذب کند. این دوچرخه هیبریدی را می توان از طریق برق و خورشید شارژ کرد.

منابع
www.suntoy.co.za
www.yankodesign.com
www.trendhunter.com
 


اشتراک گذاری :